Ливърпул изпусна победата във Франция

Ливърпул пропусна да победи Бордо като гост и завърши наравно 1:1 при визитата си във Франция в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс на експериментален състав, в който личаха имената на голяма част от младите надежди на тима.

Иначе Адам Лалана откри резултата за гостите в 65-ата минута, след самостоятелен пробив и хубав диагонален удар. Груба грешка в защитата на мърсисайдци обаче позволи на домакините да изравнят. Резервата Жусие донесе точката за жирондинци, след като колегата му в атака Енцо Кривели изигра красиво това положение в наказателното поле на Ливърпул, необезпокояван от защитата.

Така мърсисайдци продължават да нямат победа като гости на Стария континент вече шест мача, в които са записали и четири поражения.