Берое и Черно море с разочарования в Лига Европа

Берое и Черно море не успяха да постигнат победи в първите си срещи от втория предварителен кръг на Лига Европа днес, след като бяха домакини съответно на Брьондби и Динамо Минск. Но докато носителят на Купата на България успя да утеши своята публика поне с точка, то англичаните взеха всички точки макар и с минимална победа.

Берое загуби своята среща в самия край. За крайното 1:0 вкара Албрехтсен в 85-ата минута с глава при центриране. Гостите доминираха над своя опонент във второто полувреме, а най-силното положение за домакините бе пред Елиас в 41-ата минута, намерен на непосредствена близост от Зехиров.

Черно море успя да започне добре срещу Динамо след гол за 1:0 още в 10-ата минута. Курьор се възползва от грешка в отбраната и със силен удар откри резултата. В 41-ата минута Чанович спаси вратата си с класна намеса срещу Бечирай. В 72-ата минута бе оформен крайният резултат. Тук при корнер Политевич бе намерен и с глава изравни - 1:1.