Фиорентина се справи с Динамо Киев

След като гостуваше в Киев миналата седмица, Фиорентина успя да си тръгне с вкаран гол и 1:1, за да посрещне своя опонент на "Артемио Франчи" за реванша. Днес домакините успяха да победят с 2:0 и да продължат към фазата на полуфиналите, а за победата вкараха Марио Гомес и Хуан Варгас.

Домакините започнаха фантастично срещата, като още с първата атака Гомес бе близо до гол при центриране на Писаро. В 5-ата Гомес вкара, но заради засада голът не бе зачетен. 5 минути след това Алонсо нацели горната греда на Динамо. В 40-ата минута ситуацията за гостите стана тежка, когато Джермейн Ленс бе изгонен за втори жълт картон при симулация.

Само 3 минути след това при центриране на Йоакин, Марио Гомес намери добра позиция и успя да отклони топката някак в мрежата на гостите за 1:0.

След почивката виолетовите продължиха да доминират, но до гол се стигна едва в 94-ата минута, когато при една контра Варгас стреля добре за 2:0.