Днепър отстрани Брюж от Лига Европа

Драматичен късен гол на Йевгени Шаков стана причината Днепър Днипропетровск да продължи към полуфиналната фаза на втория по значение европейски турнир - Лига Европа. Това попадение бе единственото между тези отбори в двата кръга на четвърт-финалите, и така Брюж бе лишен от възможността да се бори за требъл тази година.

До почивката и двете страни демонстрираха намерение да намерят гола, но това така и не стана. В 48-ата минута Коноплянка се размина с няколко сантиметра подобно на положенията си от първата среща между тези отбори.

В 56-ата минута Селезньов успя да вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада. Чак в 82-ата минута след почти четири полувремена между тези отбори се стигна до гол, когато гостите натиснаха своя опонент и станаха лесни за атакуване на контра, в края на която Ротан намери Шаков за удар с левия крак през Райън, при който имаше и малък рикушет - 1:0.