Евертън победи Волфсбург в Германия

Евертън успя да победи на гости на Волфсбург днес в среща от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. След победата с 2:0 "карамелите" събират 11 точки на върха в осма група, докато Волфсбург е втори със 7 пункта. Лил има 4 точки, а последен е Краснодар с 3 след равенството между тези отбори по-рано днес 1:1.

В началото на тази среща домакините доминираха в средата, но Евертън скоро овладя инициативата. Така в 14-ата минута при един корнер след удар на Дистен се стигна до нацелена горна греда. В 22-ата гол на Перишич бе отменен неправилно заради засада.

В 43-ата минута обаче Лукаку откри, когато при една контра той загуби топката от Маланда, но със сила успя да си върне кълбото, като матира и вратаря.

В 57-ата минута отново бе отменен гол на Перишич, отново заради засада, но това бе правилно решение. Крайният резултат бе оформен от Кевин Миралас в 75-ата минута, отново при контра. Тук Лукаку отново демонстрира сила и пусна добър пас за крилото, който успя да завърши през Бенаглио.