Юве пак надви Лион и продължава

След като преди седмица Ювентус победи минимално Лион, днес на "Ювентус Стейдиъм" домакините успяха отново да победят, този път с 2:1, и така да продължат към фазата на последните 4 отбора във втория по значение клубен европейски турнир - Лига Европа

Още в 4-ата минута днес Андреа Пирло получи шанс да стреля от пряк-свободен удар малко извън наказателното поле, и както обикновено той реализира по красив начин. След положение и пред Тевес, Лион получи своя шанс в 18-ата минута. Тук Джими Брианд изравни, когато реализира с глава от позиция на втора греда.

Във втората част Юве имаше по-добрите положения. Така в 61-ата минута бе отменен гол на Тевес, изработен от Пирло, защото в ситуацията нападателят бе в засада. В 68-ата минута обаче след един корнер Клаудио Маркисио стреля по земя, топката се отклони от бранител и заблуди вратаря, като влетя в мрежата за 2:1.

До края за Юве в игра се появиха Джовинко и Погба, а повече голове не видяхме.