Юве и Бенфика с минимални победи като гости (видео)

Ювентус записа успех с 1:0 като гост на Лион в първи четвъртфинален мач от Лига Европа. Първата сериозна ситуация дойде след удар с глава на Карлос Тевес, но топката премина покрай гредата. За Лион добро положение пропиля Стед Малбранк, чийто удар бе спасен от Джанлуиджи Буфон. В началото на втората част Карлос Тевес трябваше да бъде принудително заменен, тъй като получи контузия. Срещата вървеше към нулево равенство, но пет минути преди края на редовното време Леонардо Бонучи вкара така важното попадение за "Старата госпожа".

В същото време Бенфика също записа минимален, но много важен успех като гост на АЗ Алкмар. Автор на единственото попадение в този двубой бе аржентинецът Едуардо Салвио. Той се разписа малко след началото на второто полувреме. Така "орлите" взеха преднина преди реванша в Португалия.