Базел елеминира Ред Бул Залцбург (видео)

Осминафиналният мач-реванш от Лига Европа между отборите на Ред Бул Залцбург и Базел бе прекъснат за близо половин час заради безредици по трибуните. Феновете на швейцарския клуб започнаха да хвърлят предмети по терена при резултат 1:0 в полза на Ред Бул Залцбург и реферът реши да извади отборите от терена докато не се успокоят нещата.

Въпреки че игра с човек по-малко почти през целия мач, Базел все пак успя да победи като гост с 2:1 Ред Бул Залцбург и след 0:0 преди седмица се класира на 1/4-финалите в Лига Европа.

В 9-ата минута гостите от Швейцария останаха с човек по-малко. Марек Сухи получи директен червен картон, след като фаулира Алан като последен човек. В 22-ата минута Ред Бул Джонатан Сориано вкара гол отблизо след центриране на Кевин Кампъл за 1:0. В 50-ата минута Щрелер вкара за 1:1, засичайки с глава центриране от корнер. След час игра Базел стигна до пълен обрат, след като Гастон Сауро се възползва от груба грешка на вратаря Петер Гуласки и вкара за крайното 2:1.

Нападателят на Ред Бул Алан бе изгонен няколко минути преди края с втори жълт и съответно червен картон.