Фиорентина напред с нова победа

Фиорентина продължава сред последните 32 отбора в Лига Европа, след като днес победи Днипро и оглави групата след последния мач от груповата фаза на втория по значение европейски турнир. Днес в победата с 2:1 в Италия блестя Куардадо с голът и асистенцията си.

В 13-ата минута днес обаче Днипро поведе. Руслан Ротан намери Иехвен Коноплянка на добра позиция и той пласира топката в далечния на вратаря ъгъл. В 36-ата минута Куардадо бе близо до гол. В 42-ата обаче той успя да намери с прекрасно центриране Йоакин и резултатът бе изравнен. Във втората част Куардадо реализира в 77-ата минута след асистенция на Масимо Амброзини и така донесе победата на своите, макар де да бяха гарантирали позицията си и с равен.

Фиорентина продължава като първи с 16 пункта, следван от Днипро с 12, докато Пачос Ферейра има 3 точки и Пандури е с 2.