Марибор изхвърли Уигън от Лига Европа

Последният в група Д на Лига Европа - Марибор, успя да съкруши мечтите на Уигън в Лига Европа, когато днес латикс гостуваха и загубиха с 2:1. Междувременно Рубин Казан гостуваше на Зулте Варегем и победи с 2:0, като именно тези два са отборите, които продължават сред последните 32. Рубин има 11 точки, Зулте - 7, Уигън остана с 5, а последен е Марибор с 4.

Жорди Гомес откри резултата за Уигън днес в 41-ата минута, от дузпа, но само след минута англичаните бяха оставени с човек по-малко, след втория жълт картон на Крис МакКан.

Деян Мезга успя да върне гол след добавка от нова дузпа за домакините преди почивката, а голът на Зелико Филипович не бе върнат от Уигън, макар в 74-ата минута за домакините пък да бе изгонен Алес Мертели.