Лудогорец с нова победа на гости на Динамо

В последния мач от трета група на Лига Европа българският шампион Лудогорец гостуваше на Динамо Загреб, а днес на стадион "Максимир" българите победиха с 2:1. Макар класирането на Лудогорец да бе подсигурено вече, тимът показа желание за игра и след гол на Абало, Дуйе Чоп изравни, само за да се стигне до голът на Роман Безяк и победата на гостите.

Първото попадение днес падна в 27-ата минута, когато Марселиньо изведе Даниел Абало очи-в-очи с вратаря и той откри. Последваха още няколко силни атаки за българите, но резултатът бе изравнен от Динамо в самия край на първата част. Чоп вкара с глава след едно разбъркване в полето на Влади Стоянов.

В 72-ата минута Абало намери Безяк за нов гол и победа на Лудогорец, която ще донесе и 200 хил. евро награда за класирането на върха в групата.

Така Лудогорец напредва с 13 точки, втори е Черноморец със 7, колкото има и ПСВ Айндховен, а Динамо остава с 3 пункта на дъното.