Зулте взе точките от Уигън в Англия

Уигън започна добре днес в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа, когато прие Зулте Варегем на собствения "ДиДабълЮ Стейдиъм", но пропусна да запази минималния си аванс и допусна пълен обрат, като не успя да създаде ново попадение до края в срещата, завършила при 2:1.

Още в 7-ата минута Леон Барнет вкара, когато след един корнер Жорди Гомес получи шанс да стреля, но го направи лошо, топката попадна в Барнет, който откри. В 36-ата минута Барнет бе близо до нов гол с глава, но след пропуска му Зулте върна гол.

Торган Азар в 37-ата минута изравни по странен начин, когато негов слаб удар бе изпуснат в мрежата от неопитния вратар Николс. Във втората част домакините натиснаха за нов гол, но след поредица пропуснати опити Зутле вкара отново. Това стана в 88-ата минута, когато топката бе свалена с гърди за Бернар Адье, който по прекрасен начин насочи кълбото в ъгъла на вратата, носейки второто място в групата за своите.