Тотнъм запази перфектния старт и срещу Тромсьо

Тотнъм продължи с прекрасната си форма в Лига Европа, като и в петия кръг тима победи, този път Тромсьо с 2:0, за да събере 15 точки в групите на втория по значение европейски турнир. Днес Влад Чирише и Муса Дембеле вкараха попаденията във втората част на срещата.

В първото полувреме Тромсьо успя да задържи своя опонент с доста дисциплинирано поведение. Домакините имаха своите шансове, но Тотнъм имаше две златни възможности да реализира - те паднаха пред Чадли и Сигурдсон, които от добри позиции не намериха целта.

В 63-ата минута Влад Чирише вкара първото си попадение за англичаните, когато бе намерен на близката греда от Сигурдсон. Останаха съмнения дали това не бе автогол на Каушевич. В 75-ата минута Сигурдсон асистира отново - този път на Муса Дембеле за хубав завършващ удар.