Тотнъм надви Анжи в Русия (видео)

Втория кръг от Група К на Лига Европа изпрати Тотнъм в Русия на гости на Анжи Махачкала, а днес лондончани победиха с 2:0. Англичани проведоха уверено срещата и в края владението на топката доближаваше 70%. Джърмейн Дефоу и Насър Чадли реализираха головете за гостите.

Срещата започна лениво, като до 10-ата минута не видяхме много острота. Чадли и Ламела бяха активни за гостите. Чак в 34-ата минута шпорите поведоха с първото положение в мача. Гостите разиграваха в средата преди Холтби да пусне топка през отбраната на Анжи и там Дефоу да завърши.

В 40-ата минута Кайл Уокър напредна от дясно и пусна топката на Чадли, който насочи топката към ъгъла за 2:0.

Втората част започна, както завърши първта. Чадли бе много близо до гол в 51-ата минута. Анжи отговори с удар от Ахмедов, който бе спасен от Лорис. В 70-ата минута бе заменен Ерик Ламела, който имаше най-малко успешни подавания за шпорите днес. В 85-ата минута Ахмедов изведе Соломатин на добра позиция, но отново Лорис спаси.