Фиорентина с рутинен успех над Пачос де Ферейра (видео)

Първата среща от Група Е на Лига Европа противопостави Фиорентина и Пачос де Ферейра, като днес домакините постигнаха очаквана победа с 3:0. Попаденията дойдоха на сметката на Гонзало Родригес, Райдер Матос и Джузепе Роси, като домакините се появиха с отслабен състав за срещата.

Любопитно е, че гостите започнаха силно срещата, спечелиха няколко статични ситуации, но не успяха да се възползват от тях и скоро загубиха контрола над топката. Така в 30-ата минута Джузепе Роси центрира от един корнер за Фиорентина и Родригес вкара с глава.

В 67-ата минута Борха Валеро намери Матос в средата на наказателното поле, а той стреля по земя с ляв крак за 2:0. В празнуването на попадението си атакуващият полузащитник получи и жълт картон.

В 76-ата минута Джузепе Роси добави гол след асистенция на Алберто Акуилани и сложи точка на спора. Домакините постигнаха очакваната победа и след победата на Днепър над Пандури с 1:0, Фиорентина оглавява групата.