Щутгарт се издъни в продълженията (видео)

Геманският Щутгарт отпадна от плейофите за влизане в групите на Лига Европа и по този начин почти сигурно се прости с евроучастие през този сезон. "Швабите" врътнаха домакинско 2:2 у дома с хърватския Риека.

Срещата вървеше към победа за Щутгарт, но след редовното време бе дадено продължение от седем минути и домакините не удържаха преднината си и по този начин хърватите си осигуриха място в групите на турнира след общ резултат от двата мача - 4:3 в тяхна полза.

Хърватите стигнаха първи до попадение, което бе дело на Бенко в 30-ата минута, а "швабите" осъществиха пълен обрат. Кристиян Гентнер изравни четири минути по-късно, а в 75-ата минута Ведад Ибишевич направи обрата факт. Точка на спора сложи Горан Мужанович, който реализира в 94-ата минута и изхвърли немците от Лига Европа.

Все пак тимът от Германия има минимален шанс да влезе в групите на турнира, тъй като Фенербахче бе наказан с изваждане от евротурнирите и някой друг отбор ще заеме мястото на турците.