Гомес вкарва за победа на Фиорентина (видео)

Фиорентина успя да победи Грасхопърс на гости днес в първата плейофна среща в Лига Европа между двата отбора. За победата с 2:1 решителното попадение вкара новото попълнение Марио Гомес, който пристигна тук от германския Байерн Мюнхен през настоящия трансферен прозорец.

Още в 13-ата минута Хуан Гилермо Куардадо откри за гостите. Той се изстреля от дясно и овладя добрата топка на Гонзало Родригес, след което вкара от наглед невъзможен ъгъл. В началото на втората част гол вкара и Марио Гомес, който надигра вратаря след центиране на Джузепе Роси.

След втория гол Фиорентина се отпусна и домакините върнаха попадение чрез Нгамукол. То обаче дойде твърде рано - в 64-ата минута, и така италианците се намериха в неприятна ситуация да се бранят, а вече тимът изглеждаше доста уморен. Резултатът обаче не се промени.