Щутгарт загуби в Риека (видео)

В първата от плейофните срещи в Лига Европа между Риека и Щутгарт, домакините успяха да победят именития си съперник с 2:1. Германците не заложиха на най-силната си постройка, но това не изглеждаше притеснително с оглед владението на топката и положенията пред тях. Лиспата на късмет обаче изигра роля днес.

Първото полувреме бе много силно за гостите, но на няколко пъти Какау не извади късмет да открие резултата, а отборът си изпати от това през втората част. В 74-ата минута Иван Томечак центрира в наказателното поле на германците, а там Леон Бенко успя да се пребори със Сакай и да вкара от близо.

Бенко пък асистира за второто попадение след една бърза контра, когато намери Зоран Кавържич за 2:0. В самия край на срещата Ведад Ибишевич върна гол за Щутгарт след подаване на Кристиан Гентнер.