Торес вкара два за победа над Рубин (видео)

В първата среща между Челси и Рубин Казан в четвърт-финалната фаза на Лига Европа на "Стамфорд Бридж" домакините успяха да победят комфортно с 3:1, като днес Фернандо Торес впечатли за "сините" с изключителни отигравания и цели две попадения.

Още в 19-ата минута Давид Луис предостави изключителна топка на нападателя и той се завъртя в стил Роналдиньо за красив гол, който се оказа негов 19-ти за сезона - не лошо постижение след толкова критики.

В 32-ата минута Хуан Мата асистира на Виктор Моузес за страховито воле и прекрасен гол. В 40-ата минута Джон Тери блокира удар на Натшо с ръка, и нападателят реализира дузпата, която си спечели.

Челси обаче доминираше цял мач, като създаде много положения и във втората част. Чак в 70-ата минута обаче Торес вкара отново - този път с глава след пас на Мата. В 83-ата минута Торес можеше да оформи хеттрика си, ако не бе правилното решение за засада в случая. Така обаче Челси заминава за Русия с комфортен аванс.