Азар спаси Челси в последната секунда със Спарта (видео)

Европейският шампион Челси без малко да попадне в твърде сложна ситуация в Лига Европа. След като миналата седмица тима взе гол от гостуването си в Прага, сега Спарта успя да вкара гол на "Стамфорд Бридж" и до последната минута двата тима се гласяха за продължения, но Еден Азар вкара късно за равен и продължаване на своите - 1:1 (2:1 след двете срещи).

Давид Лафата се реабилитира за многото си пропуски у дома и успя да вкара в 17-ата минута. Вацлав Кадлец изигра много добре ситуацията, за да намери нападателя, който стреля неспасяемо от близо. Лафата имаше още положения да реши срещата, но не успя в това полувреме и Челси се окопити за втората част.

Еден Азар се появи в 68-ата минута и допринесе за няколко ценни атаки с финалния си пас, но късметът не бе на страната на "сините" до края на мача, когато само 20 секунди преди последния сигнал Азар финтира бранител и изстреля неспасяем шут към вратата, пращайки Челси напред в турнира.