Рубин шокира Атлетико в Мадрид (видео)

Рубин победи Атлетико в Мадрид с 2:0 в първи 1/16-финал от Лига Европа. Мадридският тим дори игра едно полувреме с човек повече, след като в 44-ата минута Шаранов получи втори жълт картон и бе изгонен от рефера. Дори и това не успя да помогне на мадридчани да стигнат поне до гол.

Руснаците откриха резултата след само шест минути игра. Рондон стреля добре, но Серхио Асенхо успя да изби, но при добавката Гьокдениз Карадениз прати топката в далечния ъгъл, давайки аванс на тима от Казан. До края на мача испанците опитаха да стигнат до изравнително попадение, но това така и не стана.

В 95-ата минута Атлетико стигна до изпълнение на корнер, в което дори се включи вратаря на тима - Асенхо, но топката бе изчистена и Пабло Орбаис на празна врата вкара втория гол във вратата на мадридчани.