Атлетико Мадрид най-после загуби (видео)

Носителят на трофея на Лига Европа - Атлетико Мадрид претърпя поражение с 2:0 при гостуването си на Академика Коимбра. По този начин приключи рекордната серия от 16 поредни победи на Атлетико. "Дюшекчиите" бяха сразени с двете попадения на Уилсън Едуардо в 28-ата и 70-ата минута от дузпа. Първият гол падна  след колективна грешка в защитата на мадридския тим, която позволи на Едуардо да засече центриране отдясно и да кълбото в мрежата – 1:0.

След почивката пък домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на 22-годишния бранител Хорхе Пулидо срещу Салим Сисе. Едуардо превърна дузпата в гол и по този начин донесе успеха за португалците.

Атлетико Мадрид остава с 9 точки, но вече дели първа позиция с Виктория Пилзен. Чешкият тим спечели с  4:0 при домакинството си на Апоел Тел Авив под ръководството на българска съдийска бригада начело със Станислав Тодоров. Академика е на трето място с 4 точки и изостава с цели 5 от първите два тима.