Нюкасъл не успя да стигне до обрат като гост на Брюж (видео)

Нюкасъл завърши наравно - 2:2 с белгийския Брюж в среща от Група "D" на Лига Европа. Гостите от Англия изоставаха с два гола, но въпреки това стигнаха до равенството, а освен това бяха близо до пълен обрат, но в последните минути нямаха късмет при завършващия удар.

Срещата започна отлично за белгийците, които вкараха две попадения за 20 минути, дело на Тричковски и Йоргенсен съответно в 14-ата и 19-ата минути. "Свраките" изравниха до края на първата част. Анита и Шола Амеоби в 42-ата и 43-ата минути бяха точни за крайното 2:2. През второто полувреме Кабай тресна напречната греда, а от добри положения не успя да отбележи и Амеоби.

След този мач Нюкасъл остава лидер в групата с актив от 8 точки. Брюж пък е на 3-ата позиция с 4 пункта.