Марибор спря Тотнъм (видео)

В Група J на Лига Европа Марибор прие Тотнъм и срещата завърши при резултат 1:1. Така след равенството на Лацио в другата среща от групата с Панатинайкос в Гърция, италианците заемат първото място с 5 точки, Марибор е втори с 4, а Тотнъм има 3. Панатинайкос има само 2 точки до момента.

През първото полувреме нито един от отборите не доминираше, като домакините успяха да стигнат до попадение. В 42-ата минута Роберт Берич вкара от близо след прекрасна игра на Межач. Вината тук може да се припише на Том Хъдълстоун, който бе надигран изключително леко.

През втората част гол вкара Сигурдсон за Тотнъм. В 58-ата минута той добави топката от близо след удар на Дефоу. Двата тима имаха още шансове за гол, като невероятен шанс за домакините бе пропуснат в 77-ата минута, всъщност засадата спаси Тотнъм в този случай.