Шахтьор с добър резултат като домакин на Марсилия

А. Франгов

Отборът на Шахтьор (Донецк) си осигури комфортна преднина от 2:0 преди реванша за 1/4-финалите за Купата на УЕФА като домакин на Олимпик Марсилия. "Оранжевите" доминираха през целия двубой, и 2:0 бе най-малкото с което гостите от Франция можеха да се измъкнат.

Пред препълнените трибуни на олимпийския стадион в Донецк Томаш Хубшман откри резултата в 39-та минута след грубо неразбирателство между Манданда и защитниците пред него. Преди това Мамаду Нианг нацели странчаната греда със добър шут по диагонала към вратата на Пятов. След гола си домакините продължиха с доброто си представяне, и след почивката, в 65-та минута, Жадсон се озова сам срещу вратаря на Марсилия и не пропусна да удвои.

Така украинците водени от Мирча Луческу изявяват сериозни претенци за място в 1/2 финалите и имат комфортна преднина преди реванша на "Стад Велодром".

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ 2:0