Сити с героичен обрат, но изхвърлен от Спортинг (видео)

Отборът на Манчестър Сити последва Юнайтед извън Лига Европа и остави състезанието без английско участие, след като Спортинг Лисабон продължи напред след загубата си днес с 3:2 на "Етихад Стейдиъм". Първата среща португалците спечелиха минимално и се класират напред според правилото за голове на чужд терен.

Матиас Фернандеш вкара в 33-ата минута за гостите, след като Балотели извърши нарушение в опасна близост до вратата. Фернандеш завъртя топката прекрасно и вкара в далечния ъгъл. В 40-ата минута Измаилов предостави топката на Волфсвинкел на празната врата, за да вкара за 2:0.

Втората част обаче бе изцяло за домакините. Те обърнаха напълно мача и имаха шансове да продължат, но това не се случи. Агуеро вкара в 60-ата и 82-ата минути, а Балотели вкара дузпа между тях в 75-ата. Усилията на домакините обаче не достигнаха за още едно попадение.