Билбао смачка Юнайтед (видео)

Отборът на Атлетик Билбао прие Манчестър Юнайтед на стадион "Сан Мамес" и след като победи и на "Олд Трафорд" с 3:2, го направи и днес, но този път с 2:1. Отново домакините бяха по-добрият отбор, и ако в миналата среща може да се каже, че Юнайтед не игра в оптимален вид, то сега момчетата на Сър Алекс Фъргюсън не показаха достатъчно за победа и дори равен.

Фернандо Йоренте отново се разписа във вратата на Де Хеа - в 23-ата минута след уникално отиграване. Той получи пас от далеч от Аморабиета и вкара от воле. Това не бе единственото опасно положение пред вратата на гостите и те спокойно можеха да спечелят тази среща с доста убедителен резултат.

В 65-ата минута Де Маркос вкара след слаба игра в отбрана от Юнайтед, а Рууни отсрами своите с прекрасно попадение в 80-ата минута. По този начин Атлетик Билбао продължава напред в Лига Европа и ще чака жребия за четвърт-финалите.