Стоук изпусна първото място в Група Е на Лига Европа

Тима на английския Стоук Сити успя да поведе на гости на Бешикташ, но претърпя пълен обрат и загуби с 3:1 от турския тим. За зла беда на англичаните червен картон бе показан на Матю Ъпсън, който е един от най-постоянните футболисти на тима и това даде своя резултат. Сега Стоук завърши на второ място, а Бешикташ на първо в Група Е.

В 29-ата минута гостите поведоха след гол на Рикардо Фулър, който извън наказателното изпрати топката в ъгъла на вратата след пас на Кенуайн Джоунс. Така завърши първата част, а Бешикташ не бе много деен. В 57-ата минута бе изгонен Ъпсън и последваха 3 попадения за домакините. Фернандес вкара дузпата за червения картон. Пектемек вкара в 74-ата минута, а Еду в 82-ата.