Шалке продължава да доминира Група J (видео)

Тима на Шалке 04 събра 11 точки в Група J и заема първото място засега в тази фаза от турнира Лига Европа. Победата на тима днес над Стяуа с 2:1 бе добра новина за Макаби Хайфа, но те не се възползваха и загубиха на свой ред от последния в групата АЕК Ларнака с 2:1. По този начин Хайфа има 6 точки, а АЕК и Стауа по 5. Победителят изглежда гарантиран.

Днес Шалке бе затруднен в един от скучните мачове в Лига Европа - макар положенията пред домакините да бяха повече, нищо не бе гарантирано, след като гостите от Букурещ стигнаха до бързо изравняване с единствения си точен удар в мача.

В 26-ата минута Пападопулос откри за Шалке, преди Русеску да изравни 5 минути по-късно. В 57-ата минута бе оформен крайният резултат - Раул вкара от зоната около дузпата за победата на своите.