Атлетико премина през Селтик, Рен и Удинезе с реми в Група I на Лига Европа

Тима на Атлетико Мадрид събра 10 точки и оглави Група I на Лига Европа след като днес победи Селтик с 1:0 като гост. Селтик остава на третото място с 5 точки, а равенството между Рен и Удинезе означава, че Удинезе е втори с 8 точки, а французите заемат последната позиция с актив от само три точки - разочароващо представяне през тази година.

Отборите на Селтик и Атлетико създадоха равностоен двубой, но гостите от Мадрид доминираха през по-голямата част от мача. В 30-ата минута Арда Туран вкара от ръба на наказателното поле след избит пас на Диего от корнер. Селтик разчиташе на контраатаките през втората част и можеше да изравни резултата, но това така и не стана.

В другия мач от групата днес Рен прие Удинезе в един от по-скучните мачове, които турнира е виждал. Нулевото равенство добре отразяваше събитията на терена, като дори владението на топката бе поравно поделено, както и останалите показатели в срещата.