Нотингам Форест продължава напред след драма с дузпи


Н. Гавазов

Нотингам Форест продължава напред след драма с дузпи

Едва след изпълнение на дузпи Нотингам Форест успя да отстрани датския Мидтиланд и да се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.

Форест беше по-добрият отбор, но откри резултата чак в 40-ата минута, когато Николас Домингес с глава изпрати топката във вратата — 0:1.

Малко след началото на второто полувреме Мидтиланд допусна още един гол. Райън Йейтс реализира с отличен удар от границата на наказателното поле — 0:2.

Домакините обаче не се предадоха и в 69-ата минута Мартин Ерлич се възползва от отскок в наказателното поле и веднага стреля — 1:2.

Така общият резултат от двата мача стана равен и се стигна до продължения, в които "лесниците“ отбелязаха два гола, но и двата бяха отменени заради засади.

Победителят беше определен чак след изпълнение на дузпи, където Мидтиланд пропусна и трите си опита. Форест се наложи и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, където ще се изправи срещу Порто или Щутгарт.

Мидтиланд (Дания) — Нотингам Форест (Англия) — 1:2 (0:1), общ резултат — 2:2, победа за Форест след дузпи — 3:0

Голмайстори: Ерлич 69 — Домингес 40, Йейтс 52.

Нотингам Форест: Ортега, Ебът, Миленкович (Мурильо 61), Морато, Хътчинсън (Гибс-Уайт 61), Домингес (Сангаре 90), Йейтс, Ндойе (Уилямс 61), Макати (Андерсън 75), Баква (Айна 75), Лука.

  Сподели
18