Аталанта помете Ливърпул на „Анфийлд” (видео)

Завърши първият мач от 1/4-финалите на Лига Европа между Ливърпул и Аталанта. Отборите се срещнаха на стадион "Анфийлд" в Ливърпул (Англия). Срещата бе ръководена от съдийска бригада, ръководена от Халил Мелер (Турция) и завърши с победа 3:0 за гостите.

Нападателят на Аталанта Джанлука Скамака отбеляза дубъл: в 38-ата минута той откри резултата в мача след пас на халфа Давиде Дзапакоста. В 60-ата минута той реализира пас от десния фланг на Шарл Де Кетеларе. В 83-ата минута Марио Пашалич доведе резултата до разгромен, завършвайки удара на Едерсон.

Реваншът е на 18 април в Бергамо (Италия).

Преди това отборите играха помежду си в груповата фаза на Шампионската лига 2020/2021. В първата среща, проведена в Ливърпул, гостите бяха по-силни - 2:0. В Бергамо мърсисайдци взеха убедителен реванш, побеждавайки Аталанта с 5:0.