Ливърпул отстъпи на Роял Юнион

Роял Унион посрещна Ливърпул в последната среща от групите на Лига Европа. Днес на "Лото Парк" домакините спечелиха с 2:1 за да останат на третата позиция в класирането 3 точки под Тулуза, която надви последния ЛАСК с 2:1 по същото време. Ливърпул печели групата дори с тази загуба с точка над втория.

В 32-ата минута днес домакините поведоха когато Джоунс загуби топка за "червените" и Нилсон пусна напред за Амоура. Нападателят успя да матира Келехер, който докосна топката за 1:0.

В 39-ата минута Ливърпул изравни за 1:1 когато Къртис Джоунс изкупи вината си с добър корнер към Куанса, който овладя и стреля през Морис за първи гол за клуба, който дойде и с първия удар на гостите в мача.

Преди почивката обаче в 43-ата минута видяхме и 2:1 след добро подаване на Амоура в полето и удар на включилия се Пуертас през Келехер.

В 62-ата минута Пуертас вкара отново, но ВАР отмени. В тази част Клоп пусна някои от титулярните си имена в игра, но така и не стигна до повече.