Юве се спаси от загуба срещу Севиля, Рома с успех срещу "аспирините"

Юве се спаси от загуба срещу Севиля, Рома с успех срещу

Ювентус стигна до равенство - 1:1 срещу гостуващия - Севиля в първи сблъсък между двата отбора от 1/2-финалите на Лига Европа. Властелинът на Лига Европа поведе с попадение на Юсеф Ен-Несири, който бе точен в 25-ата минута. Окампус центрира отдясно към Юсеф Ен-Несири, а нападателят прати топката по тревата в мрежата.

Андалусийците могат да съжаляват, че не си тръгнаха и с повече голове, тъй като пропиляха няколко добри положения. В 7-ата минута на добавеното време "Старата госпожа" стигна до ремито. Гати бе точен и така реваншът между двата тима се очертава изключително интересен.

В другия интересен мач, игран в същото време Рома записа минимален, но успех, който може да се окаже достатъчен срещу Байер Леверкузен. Единственият гол в този мач отбеляза младокът Едоардо Бове в 63-ата минута. Като цяло Жозе Моуриньо изигра добре този мач и направи важна крачка към финала, но все пак - интрига ще има и на реванша в Германия.