Ман Юнайтед надви Сосиедад, но остава втори

Реал Сосиедад посрещна Манчестър Юнайтед в последната среща от груповата фаза на Лига Европа. Днес на "Реале Арена" гостите спечелиха с 1:0 и така изравниха своя домакин и по точки, и по вкарани голове, но с един допуснат повече Юнайтед остава втори в групата, при двата тима с по 15 т. Трети ще бъде Шериф далеч назад по точки, и на дъното аутсайдерът Омония Никозия.

В 17-ата минута днес Кристиано Роналдо намери Гарначо от ляво и той навлезе диагонално за мощен удар над Ремиро и 1:0. На възраст от 18 години и 125 дни младокът стана най-младият реализатор за Юнайтед, който не е англичанин и вкарва в европейски турнир, подобрявайки легендарния Джордж Бест (18, 158 дни), който вкарва срещу Юргорденс ИФ през 1964 г.

Преди почивката Де Хеа остави Юнайтед напред с две големи спасявания, като се отличи и във втората част когато бе притеснен.