Младият Арсенал отново надви Бодьо (видео)

Арсенал остана с рекорд от 100% победи в Лига Европа след като отново надви, този път в нервен двубой Бодьо/Глимт с 1:0 на гости. Букайо Сака, един от малкото титуляри в състава днес, бе героят на тима за третата победа в Група А.

Рано в мача домакините контролираха и създаваха положения, но в 24-ата минута и благодарение на отклонена топка Сака откри. Бодьо почти изравни моментално в следващата си атака чрез Пелегрино. Вратарят Търнър се прояви срещу играча, който го затрудни и в началото на втората част.

Микел Артета виждаше, че неопитната му постройка губи контрола над срещата и представи в игра Гранит Джака в опит да снеме напрежението.Стратегията му в крайна сметка сработи и срещата бе задържана до края.