Порто отново би ЦСКА Москва и продължава напред

Порто победи ЦСКА Москва с 2:1 в реванша от осминафиналната фаза на Лига Европа, като по този начин "драконите" продължават напред в турнира. Първата среща завърши отново с постижение за тима от Португалия - 1:0.

С гол от съблекалнята играчите на Порто дръпнаха в резултата, попадението бе дело на Хълк в 1-ата минута на срещата. Играчите на ЦСКА отвърнаха на удара с опит на Дзагоев за изненадващ шут, който обаче излезе в аут. В 24-ата минута Родригез пусна към Гуарин, който прати топката за втори път в мрежата на "армейците".

В 28-ата минута Хълк обстрелва вратата на руснаците, но без успех този път. В следващата минута гостите все пак стигнаха до гол, дело на Тошич.

През втората част играчите на ЦСКА имаха добри положения, но шанс пред гола нямаха Алдонин, Дзагоев, Тошич и Гонзалес. По този начин Порто се класира напред в турнира Лига Европа.