Гол не стигна на Зенит за продължения срещу Твенте (видео)

Т. Михайлов

Руският шампион Зенит победи с 2:0 холандския Твенте в среща-реванш от 1/8-финалите на Лига Европа, но отпада от турнира заради загубата с 3:0 в първия мач. Националният вратар на България Николай Михайлов имаше тежки 90 минути, но направи важни спасявания. Двата тима играха с черни ленти в памет на жертвите от опустошителното земетресение в Япония и на загиналата по-рано днес в тежка катастрофа съпруга на стража на Зенит Вячеслав Малафеев – Марина.

Срещата започна добре за руския клуб, който откри още в 17-ата минута с гол на Роман Широков. Той бе изведен сам срещу Михайлов и го преодоля без затруднения. В 27-ата българиннът спаси мощен удар на Анюков. В 37-ата обаче Кержаков удвои, добавяйки отбит от Михайлов шут на Лазович. През втората част Зенит продължи да натиска, но често се стигаше до опасни контраатаки, при които Твенте можеше да реши мача. Люк Де Йонг обаче не бе достатъчно прецизен пред гола. На два пъти руснаците претендираха за дузпи, които съдията спести.