ПСВ се пребори за равенство срещу Лил

Л. Михайлов

ПСВ Айндховен извоюва равенство 2:2 срещу Лил като гост в мач от 1/16-финалите на Лига Европа и значително увеличи шансовете си за класиране с два гола на чужд терен. Холандците показаха характер и успяха да наваксат резултата след като губеха с 0:2 до 83-ата минута.

В срещата взе участие и българинът Станислав Манолев, който излезе като титуляр и игра през цялото време.

Лил започна срещата по чудесен начин и още в 6-ата минута поведе в резултата. Автор на попадението бе Гейе с удар зад наказателното поле. В 31-ата минута Тулио Де Мело удвои с глава след като засече добре центрирана топка от Матийо Дебюши.

През втората част отново французите доминираха, но в последните минути срещата придоби изненадващ обрат. Първо Вилфред Баума намали в 83-ата минута с известна доза късмет. Ола Тойвонен центрира в наказателното поле, но топката срещна гредата и се озова в Баума, който отблизо просреля вратаря Ландрьо. Няколко минути по-късно виновникът за гола Тойвонен изравни след отлична слова акция сред разредената защита на Лил.