22 дузпи и Лига Европа за Виляреал (видео)

Виляреал и Манчестър Юнайтед премериха сили днес във финалната среща от втория по значение европейски турнир Лига Европа. На стадион "Енерга" в Гданск двата тима не се победиха в редовното време при 1:1, а след продължения и 21 вкарани дузпи, Давид Де Хеа се провали срещу Рули за да доведе до титла в полза на испанците.

В първото полувреме Юнайтед играеше повече с топката, но допусна както обикновено този сезон при статично положение. В 29-ата минута Дани Парехо центрира в зоната на Линдельоф, където той изпусна човека си Жерар Морено и нападателят матира Де Хеа в ъгъла на вратаря за 1:0.

До почивката испанците играха защитно, като Кавани пропусна след подаване на Гринууд над защитата за него.

Втората част започна с добра атака на Виляреал и ново затваряне в защита. След многобройни опити на "червените дяволи" и множество центрирания те обаче стигнаха до изравняване в 55-ата минута когато удар на Рашфорд се отклони на пътя на Кавани и той стреля покрай Рули за 1:1.

Кавани стана третият играч на 34 или повече години с гол в европейски финали след Гари МакАлистър (36) за Ливърпул в Купата на УЕФА срещу Алавес през 2001 г. и Дидие Дрогба (34) за Челси в ШЛ срещу Байерн Мюнхен през 2012 г.

До 90-ата минута Юнайтед продължи да доминира без успех срещу глухата защита на Виляреал. Така се стигна до продължения, където испанците повишиха скоростта и създадоха опасности пред Де Хеа в първите 15 минути. Във вторите 15 минути Виляреал остана по-добър, а Оле Гунар Солскяер заложи на дефанзивни смени за Юнайтед.

В 113-ата минута Морено стреля през Фред и резервата блокира удара с ръка в полето, спирайки пътя на топката, но ВАР прецени това да не е дузпа. Стигна се до дузпи, където:

14. Дан Джеймс също прати вратаря в друга посока - 8:8;
15. Франсис Коклен изпълни близо до горната и страничната греда по неспасяем начин за 9:8;
16. Люк Шоу без засилка стреля слабо, Рули хвана ъгъла, но топката премина през ръцете му за 9:9;
17. Марио Гаспар с мощен шут над Де Хеа не остави шанс на вратаря - 10:9;
18. Аксел Туанзебе със спокоен удар прати Рули в грешна посока - 10:10;
19. Торес вкара право в ъгъла на вратата перфектно - 11:10;
20. Виктор Линдельоф стреля през ръката на Рули - 11:11;
21. Вратарят Рули вкара прекрасна дузпа без шанс за Де Хеа - 12:11;
22. Де Хеа сбърка със слабо изпълнение в ъгъла на Рули - 12:11.