Арсенал допусна Прага до късно равенство (видео)

Арсенал прие Славия Прага на своя "Емирейтс Стейдиъм" днес в срещата от първия кръг на четвърт-финалите на Лига Европа. Домакините поведоха късно в мача, но и позволиха на съперника да се върне точно преди края за 1:1, което оставя интригата отворена за гостуването в Прага.

До почивката Арсенал контролираше събитията, но не създаде достатъчно, като Сака и Холдинг се отличиха с добри ситуации. Славия почти не нападаше противника до 45-ата минута.

В 49-ата минута Вилиан бе близо до гола, но намери гредата. В 62-ата минута горната греда лиши Лаказет от гола когато сам спечели топка от бранител и си издейства златно положение, което някак пропусна. В 78-ата минута Сака бе заменен от Никола Пепе, и именно той в 86-ата бе изведен от Обамеянг за да прехвърли вратаря за 1:0.

В 93-ата минута обаче при корнер на гостите топката бе пратена в полето, отби се от Пепе и попадна на пътя на Холес, който с глава стреля в Лено и мрежата за 1:1.