Бенфика и Арсенал равни в Рим (видео)

Бенфика и Арсенал се срещнаха на неутрален терен на Щадио Олимпико в Рим за срещата от шенсайсетина-финалите на Лига Европа. Днес на италианска почва двата тима се разделиха при 1:1 и оставят развръзката за реванша.

До почивката двата тима не вкараха, като Арсенал започна силно и организира няколко опасности, а Обамеянг пропусна чисто положение.

В 54-ата минута след корнер за Бенфика, изпълнен късо, Смит Роу опита да блокира едно центриране, което срещна ръката му и това бе дузпа. От бялата точка за 1:0 вкара Пици.

Арсенал отговори мигновено и в 57-ата минута Одегор пусна топка за Седрик Соареш в ляво и той върна за Сака, който от близо оформи 1:1. До края и пред двете врати имаше положения, но резултатът не се промени.