Уулвърхамптън и Базел също продължават напред в ЛЕ

Базел спечели и реванша срещу Айнтрахт Франкфурт от 1/8-финала в Лига Европа. Швейцарският тим този път вкара само един гол на своя съперник за успеха с 1:0. В първата среща Базел се наложи с 3:0 в Германия и с общ резултат 4:0 се класира напред. Домакините имаха доста положения в мача, а единственият гол бе дело на Фабиан Фрай в 87-ата минута.

В другият мач от тази фаза Уулвърхамптън допълни финалната осмица в Лига Европа. Тимът трудно елиминира Олимпиакос и ще се изправи срещу Севиля в следващата фаза. В реванша на "Молиню" английският тим надви съперника с 1:0 и след 1:1 в първата среща на гръцка земя продължава напред. Раул Хименес беше точен от дузпа в 8-ата минута, отсъдена след грешка и последвало нарушение от страна на вратаря. Това попадение се оказа достатъчно за успеха.