Левски затъна в преспите на Гент

Т. Михайлов

Левски загуби с 0:1 при гостуването си на Гент и се раздели с надеждите си за участие във фазата на директните елиминации в Лига Европа. На ужасния терен в Белгия българите не можаха да покажат своята игра и не създадоха чисто положение пред вратаря Йоргачевич, ограничавайки се с няколко далечни удара.

Фернандо Уолас вкара победния гол с нисък удар в десняи ъгъл на вратата пазена от Божидар Митрев. Това стана в 77-ата минута, но през цялата втора част напрежението бе пред вратата на българите и голът бе най-малкото, с което Левски се отърва. Първото полувреме бе напълно равностойно, но премина на много бавни обороти, поради затрупания от снега терен.

Гент остава в играта за второто място в Група С като води с 2 точки пред Лил, който загуби от Спортинг Лисабон с 1:0. Португалците ще завършат като първенец. В псоледния кръг те гостуват в София, а :Лил посреща Гент.