Юнайтед се разправи с АЗ Алкмаар

Манчестър Юнайтед прие АЗ Алкмаар в последната среща от груповата фаза на Лига Европа. Днес на "Олд Трафорд" отслабената постройка на Оле Гунар Солскяер вкара 4 гола във второто полувреме на мача и продължава към фазата на елиминациите с 13 точки, втори е АЗ с 9 т., трети е Партизан с 8, а последен остана Астана с 3 т.

До почивката двата тима бяха равни, а гостите бяха дори по-добри в играта. Домакините не създаваха положения, но допускаха такива.

Без никакви промени на почивката Юнайтед започна с гол второто полувреме в 53-ата минута когато Мата пусна успоредна топка от ляво и Йънг се включи за да вкара от труден ъгъл за 1:0.

Последва гол на Гринууд в 58-ата минута за 2:0, а след това тинейджърът спечели и дузпа в 62-ата, която Мата вкара за 3:0. В 64-ата минута отново Гринууд се разписа с мощен удар в близката греда под ъгъл - 4:0.