Астана победи Манчестър Юнайтед с обрат

Астана прие Манчестър Юнайтед в срещата от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Днес на "Астана Арена" домакините изостанаха в резултата след гол на Джеси Лингард, но обърнаха след автогол и гол на Шомко до крайното 2:1. С победата Астана взима първите си 3 точки, но остава последен в групата. Юнайтед е първи с 10 точки, АЗ Алкмаар има 8, а 4 има Партизан, като последните двама играят по-късно.

В 10-ата минута днес Джеси Лингард вкара добър гол от дистанция когато получи подаване от ляво от Шоу и стреля диагонално далеч от вратаря за 1:0.

След почивката домакините играха по-добре и в 55-ата минута Муртазайев намери Шомко в ляво на наказателното поле, Бернард не затвори добре противника и нападателят стреля в далечния ъгъл ниско за 1:1. Последва и пълен обрат в 62-ата минута когато домакините атакуваха от дясно и центрираха към наказателното поле. Там Бернард пита да блокира и отклони топката над вратаря Грант за автогол и 2:1.