Алкмаар надигра Юнайтед, но не вкара (видео)

АЗ Алкмаар прие Манчестър Юнайтед в срещата от втория кръг на Лига Европа. Днес двата тима се разделиха при 0:0 и Манчестър Юнайтед остава първи в Група L на състезанието с 4 точки, колкото има и Партизан. Алкмаар има 2 т., а последен е Астана с 0 т.

До почивката домакините успяха да вкарат топката в мрежата на Де Хеа чрез удар с глава на Боаду, но попадението бе отменено поради засада. Гринууд пък бе спрян от Влаар в най-доброто положение за Юнайтед.

Във втората част гостите не организираха нито една добра атака, и завършиха с 12 положения пред собствената от АЗ. Давид Де Хеа се прояви на няколко пъти за да запази вратата си от впечатляващите младежи на домакинския състав.

В 77-ата минута Джеси Лингард се появи за Маркъс Гринууд, и успя преди края на срещата да излезе с контузия, което допълнително ще влоши ситуацията при "червените дяволи".