Арсенал с три в края във Франкфурт

Арсенал гостуваше на Айнтрахт Франкфурт в срещата от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Днес на "Комерцбанк Арена" гостите спечелиха с 3:0, като в края на срещата когато германците останаха с човек по-малко англичаните вкараха два от головете си.

Арсенал започна много силно и рано в мача пропусна няколко много добри положения. След редица от вълнуващи положения пред двете врати гол падна в 38-ата минута, когато Уилок вкара гол при една контра и при ударът му топката се отклони в бранител и перфектно влезе с удар в горната греда в мрежата на противника за 1:0.

До почивката бяха отправени 21 удара към двете врати в изключително отворен стил на игра от двата отбора.

В 55-ата минута Арсенал нацели гредата чрез Джака от пряк-свободен удар. В 79-ата минута Коор бе изгонен за домакините за втори жълт картон когато спря контра на Арсенал. Така в 85-ата минута Пепе намери Сака за фалцов удар от ъгъла на наказателното поле и 2:0, преди Обамеянг 2 минути след това да оформи 3:0 след втора асистенция в мача на Сака.