Челси разби Арсенал и спечели Лига Европа

Челси бе символичния домакин на Олимпийския стадион в Баку днес срещу Арсенал във финалната среща от второто по значение европейско състезание - Лига Европа. Днес "сините" спечелиха с 4:1 срещата след голове от Жиру, Педро и два пъти Азар, като всичките пет попадения паднаха във второто полувреме.

До почивката голям момент се оказа ситуацията в 18-ата минута, при която Лаказет падна срещу Кепа в наказателното поле, като ВАР потвърди липсата на решение в полза на нападателя на Арсенал. Единствено Чех бе тестван от "сините" тук, като Арсенал не отчете точен удар.

След почивката Челси започна с гол в 49-ата минута когато Жиру стреля прекрасно с глава след подаване на Емерсон за 1:0.

В 60-ата минута Педро удвои след перфектен пас на Азар и удар без подготовка. 4 минути след това Жиру спечели дузпа, която Азар реализира за 3:0.

В 69-ата минута от нищото Арсенал върна гол когато резервата Айуоби вкара красив гол и не остави шансове на Кепа - 3:1. В 72-ата минута обаче Азар отново вкара и реши срещата с 21-я си гол за сезона.