Милан постигна убедителна победа срещу Херенвеен

.

Милан започна с успех участието си в групите на турнира за Купата на УЕФА, след като победи Херенвеен с категоричното 3:1 в Холандия. Домакините започнаха по-активно мача, но отговорът на "росонерите" дойде в 19-ата минута, когато центриране на Кака по погрешка бе засечено от бранителя на холандците Пин, който остави безпомощен вратаря Ванденбушке. Малко по-късно халфът на Милан Дженаро Гатузо засече топка подадена от Кака и удвои за своя тим - 2:0. Индзаги направи резултата класически в 70-ата минута, а 4 минути преди края Пранич отбеляза почетно попадение за домакините.

ХЕРЕНВЕЕН - МИЛАН 0:3